auto zastępcze
auto zastępcze z oc sprawcy
darmowy samochód zastępczy
samochód zastępczy z oc sprawcy

Wynajem samochodu zastępczego

wypożyczalnia samochodówWielu poszkodowanych uważa, że jeśli utracili samochód w wyniku wypadku, muszą jakość radzić sobie od tej pory bez samochodu i muszą korzystać z komunikacji miejskiej. Jednak, nie do końca tak jest. Każdy może dochodzić odszkodowania. Orzecznicza wyraźnie wskazują na odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia do wypłaty odszkodowania za poniesione straty w wyniku kolizji samochodowej. Nie warto odpuszczać, nawet jeśli pierwsze postanowienia są dla nas krzywdzące. Jeśli prawo stoi po naszej stronie, należy nam się takie odszkodowanie. Nie musisz się martwić nasza wypożyczalnia samochodów zajmie się całą robotą papierkową za otrzymanie pieniędzy za wynajem samochodu zastępczego. Za wynajem nie nie poniesiesz żadnych kosztów.
Zwrot kosztów za wynajem samochodu, gdy nasz samochód uległ szkodzie częściowej wygląda inaczej niż w przypadku szkody całkowitej. W przypadku szkody częściowej, przyjmuje się, że wynajęcie pojazdu zastępczego jest wskazane na czas konieczny i niezbędny do naprawy pojazdu zniszczonego. W tym przypadku ubezpieczyciel ma obowiązek zapłaty za wydatki poniesione na najem samochodu zastępczego za realny czas naprawy samochodu. Bardzo często już w umowach, ubezpieczyciel zaznacza, jaki ma to być czas i tylko za to będzie chciał nam zapłacić, nawet jeśli naprawa będzie trwała dłużej.

Tymczasem w przypadku szkody całkowitej przyjmuje się, iż obowiązek ubezpieczyciela rozciąga się na okres od dnia wynajęcia samochodu zastępczego w związku ze zniszczeniem posiadanego przez poszkodowanego samochodu do dnia, w którym poszkodowany mógł faktycznie kupić inny pojazd o zbliżonej wartości rynkowej, lecz nie później aniżeli do dnia wypłaty potrzebnego odszkodowania. Ważne jest tutaj określenie i sprecyzowanie, czy pokrzywdzony miał realną możliwość oraz środki na zakup nowego samochodu o podobnej wartości do uszkodzonego samochodu. Największy problem pojawia się w przypadku kupna samochodu zbliżonego do uszkodzonego, gdy chodzi o samochody specjalistyczne, na przykład służące do nauki jazdy.

5.00 avg. rating (99% score) - 692 votes
Zadzwoń do nas