auto zastępcze
auto zastępcze z oc sprawcy
darmowy samochód zastępczy
samochód zastępczy z oc sprawcy

Wniosek o auto zastępcze z OC sprawcy

wniosek o auto zastępczeBrałeś udział w zdarzeniu drogowym, jaki nie wydarzył się z Twojej winy a Twój samochód jest teraz w warsztacie? Jeśli samochód jest Ci potrzebny do dziennego działania, nie powinieneś się martwić – należy Ci się samochód zastępczy, jakiego koszt pozostanie pokryty przez polisę odpowiedzialności cywilnej winowajcy zdarzenia. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 2011 roku o auto zastępcze z OC sprawcy może starać się ktoś, kto uczestniczył w wypadku wywołanej poprzez stronę przeciwną i w jej efekcie został pozbawiony środka transportu. Bez znaczenia jest to, do jakich celów prywatnych lub zawodowych używasz samochodu. Jak stwierdzisz, że deficyt auta naraża Cię na niewygody, masz prawo starać się o auto zastępcze.

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o auto zastępcze?

Wniosek o auto zastępcze masz prawo złożyć wprost w zakładzie ubezpieczeń, jako, że takie sposób w ofercie ma także dużo warsztatów oraz wypożyczalni samochodowych. Nasza wypożyczalnia oferuje wynajem samochodu zastępczego bezgotówkowo zdając sobie sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na kilkunastodniowy najem samochodu, a w następnej kolejności podejmują się rozwiązać sprawę zwrotu kosztów prosto z polisy oc sprawcy. Ażeby zdobyć zastępczy samochód będziesz musiał wypełnić kilka formalności. Pamiętaj w takim razie, by zaopatrzyć się w:

  • dowód osobisty
  • prawo jazdy,
  • dowód rejestracyjny poszkodowanego auta,
  • numer i datę szkody,
  • dane umowy ubezpieczeniowej OC sprawcy,
  • dokument z zakładu ubezpieczeń z informacją o przyjęciu szkody do likwidacji zgoda wynajem samochodu.

My zajmiemy się za Ciebie wszystkimi sprawami, wystarczy że będziesz miał numer szkody.

O czym pamiętać podczas wynajmu auta zastępczego?

Auto zastępcze należy Ci się bez względu na to, w jakich celach korzystasz ze swojego samochodu na co dzień, ale jedynie wtedy, jeżeli nie masz innego środka transportu. W sytuacji, gdy masz w posiadaniu kolejne auto, nie będziesz mógł skorzystać z tej opcji. Pamiętaj także o tym, że Twój zastępczy środek transportu nie ma prawa być samochodem większej kategorii niż to, jakiego właścicielem jesteś, natomiast cena za wypożyczenie nie może przekraczać średniej ceny na rynku.

Czas korzystania z auta zastępczego.

Co więcej korzystać z wynajętego samochodu masz prawo już od dnia powstania zdarzenia, aż do czasu odebrania swego samochodu z naprawy lub w razie, jeśli nastąpi szkoda całkowita, aż do chwili kupienia nowego samochodu. W sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa wykaże, że  zbyt długo wynajmowałeś auto zastępcze może odmówić wypłaty lub zwrotu całej kwoty za wynajem.

5.00 avg. rating (99% score) - 2488 votes
Zadzwoń do nas