auto zastępcze
auto zastępcze z oc sprawcy
darmowy samochód zastępczy
samochód zastępczy z oc sprawcy

Samochód zastępczy z OC

darmowy samochód zastępczyPrawo do darmowego samochodu zastępczego zależy w głównej mierze od tego, czy chce się z niego skorzystać w ramach OC sprawcy kolizji lub wypadku można też szkodę likwidować z polisy autocasco, ale i także w czasie naprawy pojazdu, który miał awarię.

Z OC sprawcy kolizji możesz otrzymać darmowy samochód zastępczy

Poszkodowany podczas kraksy ma prawo do wynajęcia samochodu zastępczego z OC kierowcy, który spowodował kolizję lub wypadek. Zanim jednak wynajmiemy darmowe auto zastępcze powinniśmy złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym w którym ubezpieczony jest sprawca stosowne oświadczenie. Musimy poinformować ubezpieczalnie że chcemy skorzystać z takiego darmowego pojazdu samochodu. Powinniśmy zatroszczyć się też o potwierdzoną  pieczątką lub podpisem przez likwidatora szkody kopię takiego pisma.

Nasza firma pomoże również w wypełnieniu wszelkich dokumentów.

W oświadczeniu należy stanowczo podkreślić, że samochód jest nam niezbędny ponieważ służy on nam do dotarcia do miejsca pracy, wówczas Towarzystwo ubezpieczeń nie ma żadnych argumentów, na podstawie których mógłby stwierdzić, że wynajem darmowego auta zastępczego nie jest uzasadniona.Ubezpieczyciel musi wówczas pokryć wszystkie koszty wynajmu pojazdu zastępczego za czas naprawy naszego auta. Pojazd zastępczy powinien być tej samej ewentualnie niższej klasy co Wasz ukochany samochód. Ubezpieczalnia nie może także narzucać wyboru konkretnej wypożyczalni, ani określać ceny wynajmu czy liczby kilometrów i czasu przez jaki poszkodowany może korzystać z tego pojazdu. Nie musimy przy tym korzystać z najtańszej oferty. Jednakże stawka dobowa wynajmu pojazdu zastępczego nie powinna przekraczać cen na rynku lokalnym wówczas ubezpieczyciel pokryje tylko część kosztów.

4.93 avg. rating (98% score) - 14 votes
Zadzwoń do nas