auto zastępcze
auto zastępcze z oc sprawcy
darmowy samochód zastępczy
samochód zastępczy z oc sprawcy

Co zrobić gdy masz kolizję? Poradnik kierowcy

Co zrobić gdy masz kolizję? Poradnik kierowcy

Miałeś wypadek drogowy? Drobna kolizję? To Twój pierwszy raz i nie wiesz co robić? Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i komplikacji musisz pamiętać o pewnych zasadach:

 

 • Spisaniu oświadczenia ze sprawcą kolizji, wraz z jego pełnymi danymi (imię i nazwisko, adres, nr dowodu, prawa jazdy, dane jego samochodu, numer polisy OC) Jeśli nie czujesz się na siłach możesz wezwać Policję w celu spisania notatki ze zdarzenia.
 • Wejdź w zakładkę Zgłaszanie Szkody i wybierz interesujące cię Towarzystwo ubezpieczeniowe
 • Zgłoszeniu szkody do Ubezpieczyciela i poinformowaniu go o wynajmowanym aucie zastępczym , lawecie niezbędnej do przewiezienia auta oraz zapisz numer szkody podany w infolinii
 • Wynajęciu auta zastępczego, poprzez telefon na nasza infolinię
 • Uzupełnieniu dokumentacji i wszystkich niezbędnych danych dla Ubezpieczyciela sprawcy kolizji, zrób to szybko aby nie czekać na wypłatę świadczenia czy naprawę pojazdu.
 • Po naprawie Twojego auta, obierz je z warsztatu i zwróć wynajęty u nas samochód.

Kto może wynająć samochód zastępczy?

Każda osoba poszkodowana w wypadku, której samochód uległ kolizji drogowej lub wpadkowi, może wynająć auto zastępcze na czas niedostępności własnego pojazdu. Wynajęcie samochodu nie musi być jednak kosztowne- jako jedni z nielicznych w Polsce, oferujemy wynajem auta bezgotówkowo, dzięki czemu nasi klienci nie pokrywają żadnych kosztów z tym związanych.

Aby otrzymać auto zastępcze należy spełnić cztery warunki:

 • Być osobą poszkodowaną w wypadku lub kolizji drogowej oraz posiadać dokument potwierdzający wystąpienie zdarzenia (oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna)
 • Znać dokładne dane sprawcy kolizji oraz dane jego polisy (szczególnie jej numer)
 • Zgłosić wystąpienie szkody do ubezpieczyciela
 • Posiadać ważne prawo jazdy oraz dowód osobisty

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. 91 434 05 20 lub 570 33 44 55

Auto zastępcze- jak wynająć?

Mimo wielu wątpliwości i sporów dotyczących możliwości wynajęcia pojazdu, osoba poszkodowana ma prawo wynająć samochód na koszt ubezpieczyciela. Samochód zastępczy należy się każdemu poszkodowanemu, o czym często nie wiedzą osoby uczestniczące w kolizji. Tylko u nas auto wypożyczysz bezpłatnie, bez względu na to czy ubezpieczyciel wyraził na to zgodę czy też nie.

Jeśli nie wiesz w jaki sposób możesz wynająć auto zastępcze bezpłatnie, pamiętaj o :

 • Po wypadku, w którym jesteś osobą poszkodowaną, wypełnij standardową procedurę (oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna, świadkowie zdarzenia, zgłoszenie szkody, odholowanie pojazdu)
 • Przygotowaniu niezbędnych informacji takich jak dane sprawcy wypadku (imię i nazwisko, numer polisy oraz nazwę Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym polisa jest wykupiona), dane osób poszkodowanych, oświadczenie sprawcy zdarzenia lub notatkę Policyjną oraz zapamiętaj numer zgłoszonej szkody do Twojego ubezpieczyciela.
 • Zadzwoń do nas, na numer infolinii i zarezerwuj samochód zastępczy dla siebie. Nasz konsultant podstawy wybrane auto w określonym czasie do miejsca przez Ciebie wyznaczonego. Przy nim wypełnisz proste dokumenty, co nie zajmie Ci więcej niż 10 minut, a auto zastępcze zwrócisz gdy odbierzesz swoje z warsztatu naprawczego lub gdy odszkodowanie wpłynie na Twoje konto.

Nie musisz przejmować się wynajmem i zapłata za pojazd. Wszystkie wypożyczenia dokonywane są bezgotówkowo, a wszyscy nasi klienci otrzymują gwarancję bezpieczeństwa.

Formalności zminimalizowane

Każda osoba poszkodowana w wypadku lub kolizji drogowej, może wynająć samochód zastępczy na czas naprawy uszkodzonego pojazdu lub do momentu wypłacenia odszkodowania. Często wiąże się to z pokryciem kosztów z góry za wynajem pojazdu. Dochodzenie zwrotu kosztów za wynajęty pojazd odbywa się po zakończeniu wypłacenia odszkodowania za szkodę, a także dostarczeniu przez poszkodowanego kompletu dokumentów. Często proces ten ciągnie się tygodniami lub miesiącami.

Dla osób, które korzystają z naszych usług gwarantujemy, że wszystkie niezbędne formalności leżą po naszej stronie. Największą zaleta jest jednak bezgotówkowy wynajem, dzięki czemu klient nie musi wydawać ani złotówki przy wynajmowaniu pojazdu. To co wyróżnia nas spośród konkurencji to gwarancja 100% braku kosztów w przypadku wypożyczenia pojazdu, nawet wtedy gdy Ubezpieczyciel odmówi nam zapłaty za wypożyczenie samochodu.

5.00 avg. rating (99% score) - 1346 votes
Zadzwoń do nas